AKÝ SI ŠOFÉR?

Vyskúšajte si šoférovanie elektrického auta a získajte vodičák elektromobilistu!

Každý návštevník Noci výskumníkov (bez vekového obmedzenia!) si môže prísť zahrať a absolvovať jazdu, na konci ktorej získa vodičák elektromobilistu!
Súťaž bude prebiehať v čase od 12:00 - 13:00 a od 19:00 - 20:00.
Súťažte v stánku č. 72 -  Elektromobilita – Vaša energia na cestách, ZSE a Kdenabijat.sk
Môžete získať 2 x model elektrickeho BMW i3.
Víťazi budú vyžrebovaní na hlavnom pódiu v Starej tržnici  o 13:45 a o 21:00.

Pravidlá jazdy

Pre úspešné zvládnutie jazdy elektromobilom musíš prejsť celú vytýčenú dráhu vrátane povinných prestávok v čo najkratšom čase. Po vybočení z cesty sa na ňu smieš vrátiť. Za každé vybočenie z dráhy sa ti k dosiahnutému výsledku pripočítajú 3 trestné sekundy.
Čas jazdy každého súťažiaceho sa zaznamenáva do tabuľky. Rebríček najlepších si môžeš pozrieť na stránke www.kdenabijat.sk/vodicak po skončení súťaže. Ak tvoj výsledok budeš zdieľať na facebooku, zaradíme ťa do žrebovania o skvelú cenu – model elektrického auta BMW i3. Neváhaj a poď hrať!

Informácie k jazde elektromobilom:

 1. Jazdi zodpovedne
  Aj keď je elektromobil super, nie je nezničiteľný. Jazdi opatrne, aby si nezničil dráhu ani autíčko. Nestihli sme naň uzavrieť havarijnú poistku. :)
 2. Pozor na batérie
  Rovnako ako bežné auto, aj elektromobil potrebuje čas od času doplniť šťavu. Počas svojej jazdy nezabudni navštíviť nabíjaciu stanicu. Poriadne nabitie by malo trvať minimálne 15 sekúnd.
 3. Na kruháči to poriadne roztoč
  Počas jazdy elektromobilom narazíš aj na kruhový objazd. Prever si svoje riadiace schopnosti a urob jedno plné otočenie.
 4. Zastav v nákupnom centre alebo na ihrisku
  Výhodou vlastného elektromobilu je nekonečná sloboda. Zastav sa na detskom ihrisku, v nákupnom centre alebo na zmrzlinu. Na tejto zastávke by si mal stráviť aspoň 10 sekúnd.
 5. Rýchlo do cieľa
  Po absolvovaní všetkých povinných zastávok už ostáva len jedno -  čo najrýchlejšie doraziť do cieľa. Aký bude tvoj výsledný čas? :)
 

Projekt je spolufinancovaný Európskou komisiou v rámci programu Horizont 2020 akciami Marie Sklodowska-Curie.

Festival vedy  - Európska noc výskumníkov 2014 - 2015, Grantová zmluva, č. 633288.